Mateřská škola

Důvody, proč si vybrat školku Basic

 • Povzbuzujeme
  Chápeme, že přechod do školky může být náročný. Proto povzbuzujeme dítě i rodiče.
 • Přizpůsobíme se
  Vyberte si dny, kdy bude dítě do školky chodit a kdy ho budete vyzvedávat. My sladíme čas s denními aktivitami, abychom nevytrhli dítě z něčeho, čemu se právě s radostí věnuje.
 • Učíme se hravě
  Každý týden máme tématicky zaměřený. Dítě se tak hravě dozvídá pořád něco nového. Předškoláci mají speciální program, který zajistí že si nástup do první třídy opravdu užijí.

Co děláme jinak

Bez stresu a slziček

Máme zvykací program, díky kterému se dítě snadno přizpůsobí nové změně v jeho životě.

Učitelé jsou průvodci

Nepovyšují se nad děti ani rodiče a tím si u dětí získávají velkou důvěru.

Každému na míru

Respektujeme rozhodnutí dětí a do ničeho nenutíme (např. jídlo, spaní po obědě). Dbáme na hladký průběh dne.

Zdravě motivujeme

Děti postupně seznamujeme s pravidly a učíme, jak fungovat jako součást týmu. Pokroky dokážeme ocenit.

Pro koho je naše školka

Od 2 do 6 let, z Prahy i okolí

Věk není striktní parametr, raději se bavíme o konkrétním dítěti a možnostech. Areál školky je v Praze na Proseku.

Během celého roku

Do školky se můžete přihlásit kdykoli a pomocí našeho adaptačního programu proběhne vše bez slziček a stresu.

Otevřeno i během prázdnin

Dítě můžete vyzvednout až v 17 hodin, otevřeno máme i ve dnech školních prázdnin. O letních prázdninách máme zavřeno jen první a poslední prázdninový týden.

S plenkou i bez

Pomůžeme například i s odplenkováním nebo jinými drobnostmi tak, aby dítě i rodič byli bez stresu.

Jak funguje náš motivační program

Účelem školky je nejen pobavit a zabavit, ale také děti vést dál na cestě k samostatnosti a sebedůvěře.

 • Motivujeme
  Víme, že vždy je lepší motivovat pozitivně a tak děti odměňujeme za každý malý úspěch. Podle věku je dítě odměněno například za pozdrav, pomoc kamarádovi, práci v kroužku atd.
 • Podporujeme se
  Když s řetízkem céček dojdou do cíle, jsou odměněni drobným dárkem a vyhlášeni před celou třídou. Každý se dostane do cíle. Děti nesoutěží mezi sebou, ale naopak si fandí a podporují se.

Jak funguje náš zvykací program

Díky příjemné atmosféře a našim zkušenostem si dítě zvykne na novou změnu v životě. 

 • Individuální postup
  Zvykací program se vždy liší a je vytvořen na míru konkrétnímu dítěti. Nic není divné ani výjimečné. V prvních dnech rádi umožňujeme a podporujeme přítomnost maminky, nebo někoho blízkého na koho je dítě zvyklé. Někdy si zvykají nejen děti, ale také rodiče (zejména maminky) a proto je lepší, když je to postupný proces bez stresu na obou stranách.
 • Dítě se rychle rozkouká a zapojí
  Jsme připraveni i na situace, kterých se často rodiče obávají (například je dítě trochu nervózní nebo trochu agresivní, když je v novém prostředí). Vždy jsme to zvládli.

Kdo se stará o vaše děti

Naše paní učitelky jsou společníci a parťáci, jejichž přítomnost vnáší klid a příjemný řád. Výborná komunikace s dětmi i rodiči je základem skvělých vztahů, které díky tomu ve školce panují.

Práce v Basicu je pro mne velkým přínosem, díky naší metodě a rodinné atmosféře. Je pro radost vidět naše děti i rodiče spokojené a šťastné. Od mládí jsem si přála být učitelkou a už tehdy věděla, že jednou chci pracovat s dětmi. Na dětech obdivuji jejich touhu po poznání, energii, zvídavost a jaké pokroky každým dnem dělají. Svůj volný čas ráda trávím se svou rodinou, sportem a zábavou.
Eva BalandováUčitelka, Zástupce ředitelky pro předškolní vzdělávání
 Jsem moc ráda součástí kolektivu Basic,kde se můžu individuálně věnovat dětem. Hudba mě provází celý život. Snažím se, aby si děti našly cestu k ní ve svém srdci.
Pavlína Pálková MillerováUčitelka MŠ
MŠ Basic jsem zvolil, jako nejlepší cestu, pro práci s dětmi. Líbí se mi, když se k dětem přistupuje individuálně s velkým ohledem na jejich osobnost, a tak se mohou svobodně rozvíjet.
Radek MrštinaUčitel MŠ
Už když jsem byla mladší, věděla jsem, že mám k dětem blízko. Z tohoto důvodu jsem vystudovala Střední pedagogickou školu a nyní nastoupila do školky Basic. Budu ráda dětem předávat své zkušenosti. Těším se na každodenní práci plnou smíchu, radosti a zábavy.
Kristýna FojtůUčitelka MŠ

Reference rodičů

Do školky Basic chodí náš čtyřletý syn již 1,5 roku a jsme maximálně spokojení. Nejvíce si ceníme toho, že se k dětem učitelé chovají s respektem a totéž je učí zpět. Ve školce jsou pravidla, na kterých se děti podílí, tím pádem jsou pak ochotnější je akceptovat. Učitelky znají každé dítě a přistupují k nim individuálně. Co je pro mě hodně podstatné je zaměření na to, aby věcem a dění kolem sebe děti skutečně rozuměly. Mimo prima aktivit, které školka pro děti vždy chystá, tady je skvělý personál. K synkovi se přidala i dvouroční dcerka a je ze školky nadšená. Děkujeme a můžeme jen doporučit :-) Iva

Školné 2020/2021

Zápisné 1 500 Kč

5 dnů v týdnu: 7 500 Kč / měsíc
4 dny v týdnu: 7 000 Kč / měsíc
3 dny v týdnu: 5 900 Kč / měsíc
2 dny v týdnu: 4 400 Kč / měsíc

Mladší sourozenec může uplatnit slevu 30 %.

Celodenní stravné 95 Kč / den

Jak se přihlásit

Do školky je možné přestoupit nejen na začátku, ale i během celého školního roku (do naplnění naší kapacity). Rádi vám s přestupem pomůžeme, stačí nás kontaktovat. Stačí zavolat, napsat e-mail nebo vyplnit kontaktní formulář. Poté si domluvíme si úvodní bezplatnou schůzku a můžete k nám hned nastoupit. 

Nebo využijte kontaktní formulář:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Mimoňská 645/2a, 190 00 Praha 9 – Prosek