Soukromá základní škola Basic

Prosek, Praha 9

Co děláme jinak

Radost z učení 😊

Záleží nám na schopnosti využívat získané znalosti v životě. Rozvíjíme děti pomocí moderních metod s důrazem na praktické využití. 

Aktivní výuka 📖

Naši učitelé umí včas rozpoznat, kdy dítě něčemu nerozumí, necítí se dobře anebo ztrácí zájem o školu. Děti učíme, jak tento problém rozpoznat sám na sobě a řešit ho.

Podpora od učitelů 💚

Žáky podporujeme a společně překonáváme překážky. Řídíme se pravidlem „Nedělej nikomu nic, co nechceš, aby někdo jiný dělal tobě.”

Individuální přístup 👍

Ve třídě je max. 12 žáků. Žáci, učitelé a rodiče se dobře znají a spolupracují tak, aby se dítě ve škole cítilo skvěle.

Jak učíme

Jsme škola zapsaná v rejstříku škol MŠMT a v rámci výuky splňujeme definované osnovy.

Individuálně s pevnými základy

Každý žák postupuje svým tempem. Společným cílem je dobře pochopit učivo a používat informace v praxi.

Učíme se chytře

Žáci samostatně prohlubují získané vědomosti. Učíme rozpoznat a překonat překážky. Používáme slovníky, knihy a internet.

Jsme upřímní a spolupracujeme

Žáky učíme rozhodovat sami za sebe, ale i spolupracovat v týmu. Každý nese zodpovědnost za své vzdělání.

Kombinace schopností a vědomostí

Součástí jsou projekty a praktické činnosti. Více než na čase nám záleží na schopnosti využívat získané znalosti v životě.

Studijní metoda

Učení je zábava, když víte, jak se učit. Poznejte naši jedinečnou studijní metodu.

Náš tým

Seznamte se s naším skvělým týmem kvalifikovaných učitelů.

Školné a stravné

Školné se liší podle třídy. V případě mladšího sourozence uplatňujeme slevu 30 %.

Jak probíhá přestup

Přestup žáka na jinou školu v průběhu roku je jednoduchý proces. S postupem vás seznámí zástupce ředitelky školy Ondřej Pražák.

Klub předškolák

Váš předškolák si vyzkouší prostředí naší školy, pozná přístup paní učitelky a své budoucí spolužáky.

Poznejte naši školu

Škola Basic byla založena v roce 2009 skupinou lidí, kteří sdíleli sen o přeměně vzdělávání.

Rodiče a děti doporučují školu Basic

Syn se chce učit sám pro sebe, ne pro známky

Dceru mám zde ve školce a syna ve škole. Kromě toho, že obě děti se do školy těší každý den, ale vnímám, jak jsou vedeni k samostatnosti a zvládají vztahy s ostatními sami za sebe velmi dobře. Navíc starší syn (třetí třída) dělá úkoly bez řečí a sám od sebe, téměř bez naší asistence.

Asi nejvíc oceňuji, že se chce učit sám pro sebe - ne pro známky, ne aby potěšil nás nebo paní učitelku. Prostě se chce věci dovědět. Dojíždíme 30 minut, ale stojí to za to. Tuto školu a školku moc doporučuji.

Lucie

Škola funguje jako jeden tým

Moje zkušenosti se školou jsou super. Líbí se mi, že se syn učí rád, dokonce mě překvapilo, že si sám říká učitelce o domácí úkoly, protože ho škola baví. Co opravdu oceňuji je, že celá škola funguje jako jeden tým, tedy například, když je nějaký konflikt mezi dětmi, vedení školy to nepřehlíží a dokáže to objektivně řešit, děti jsou vedené k tomu, aby se vzájemně respektovaly, pomáhaly si bez ohledu na to, jak jsou velcí.

Moc se mi líbí snaha školy motivovat děti k dobrým výsledkům, podporuje jejich individualitu, jejich kreativitu a zodpovědnost za sebe a své okolí.

Josef

Děti se vše naučí ve škole, úkoly nemáme

Naše děti chodí do školy i školky moc rady. Kolikrát se jim nechce domu. Skvěle funguje i školní druzina. Dostáváme každý týden informace o tom, co děti dělaly, co vyrobily, co se naučily a také info o tom, co je čeká další týden. Máme tak přehled.

Synek je ve druhé třídě a nenosí si domu úkoly, protože se vše naučí ve škole. Škola vede k zodpovědnosti a samostatnosti a uceny jsou děti, ne rodiče. Pokud je některé dítě zvidavejsi muže si říct o úkoly domu, je to ale na dítěti, ne na rodiči. Zároveň pokud dítě něco řeší, dá učitelka včas vědět.

Škola vede i k řešení důležitých životních otázek

Rádi jsme jako rodiče slyšeli od učitele v té době ještě mateřské školky: "Není problém, to zvládneme." A totéž nyní platí i pro školu. Nemáme starosti, zda a jak se dítě učí. Všechno necháváme na škole.  Plně jí důvěřujeme. Škola se věnuje nejen výuce, ale i mezilidským vztahům. Vede děti  ke vzdělání a zároveň i ke správnému řešení životních otázek.

Co tím chci říct, školu i školku vždy rada doporučim, protože naše děti jsou tam šťastné, jsou vědomé, krasne se rozvíjejí a věcem rozumí. A to je podle mě to podstatné.

Jsme rádi za kolektiv. Za přátelskou atmosféru. Kdybychom se znovu rozhodovali, vybrali bychom stejně.

Škola Basic děti baví, protože:

  • • Každý žák postupuje svým tempem, učitel má na všechny čas.
    • Záleží nám na schopnosti využívat získané znalosti v životě.
    • Máme rodinné a bezpečné prostředí –⁠ žáci, učitelé a rodiče se vzájemně znají a spolupracují.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Potkejme se osobně!

Zajímá vás více informací o škole? Chcete se k nám přijít podívat osobně? Moc rádi vás přivítáme! Setká se s vámi zástupce ředitelky školy Ondřej Pražák. 

Ondřej Pražák

zástupce ředitelky školy
Ke své seberealizaci potřebuji živou sociální interakci a práci, kde je třeba přemýšlet a vzdělávat se. Po mých prvních učitelských zkušenostech z vysoké školy jsem si uvědomil, že škola tyto mé požadavky naplno splňuje. Považuji za důležité učit děti poznávat svět nejen faktograficky, nýbrž zejména v rámci kontextu událostí, mezipředmětových vztahů a vlastního logického úsudku. Škola Basic mi pro tohle snažení nabídla ideální prostředí.

Jak se přihlásit

Stačí zavolat, napsat e-mail nebo vyplnit kontaktní formulář. Poté si domluvíme si úvodní bezplatnou schůzku a můžete k nám hned nastoupit.

Do školy je možné přestoupit nejen na začátku, ale i během celého školního roku (do naplnění naší kapacity). Rádi vám s přestupem pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů