O naší škole a školce

Založeno těmi, kterým záleží na vzdělávání

Jak vznikla škola Basic

Škola Basic byla založena v roce 2009 skupinou nadšenců, kteří sdíleli sen o přeměně vzdělávání. Měli pocit, že mnoho běžných škol selhávalo při vzdělávání bystrých dětí a žáků. Naším cílem je umožnit žákům, aby převzali zodpovědnost za své vzdělávání i životy.

Ověřená studijní metoda

Naše metoda čerpá z objevů spisovatele a humanisty L. Rona Hubbarda z oblasti vzdělávání, první skutečné studijní technologie, která poskytuje jedinečný náhled na to, proč studenti zanechávají studia, co způsobuje, že student ztrácí o předmět zájem a také proč nejsou studenti schopni použít v životě věci, které se učili.

Učení je zábava, kdy víte, jak se učit

Studijní technologie je sestavena tak, aby přinesla dokonalé zvládnutí předmětu studia jako takového. Není to technika na zlepšování paměti, program fonetického čtení nebo jiná studijní pomůcka. Zahrnuje v sobě širokou škálu objevů L. Rona Hubbarda ohledně toho, jak se lidé učí, které učinil v průběhu čtyř desetiletí, když získával zkušenosti jako vzdělávací pracovník.

Patříme mezi síť škol Applied Scholastics

ZŠ a MŠ Basic je součástí mezinárodní sítě neziskových vzdělávacích organizací Applied Scholastics (v překladu: Praktický vzdělávací systém), která byla založena v roce 1972 univerzitními profesory a pedagogy v USA, kteří dosáhli výjimečných výsledků pomocí vzdělávacích objevů spisovatele a humanisty L. Rona Hubbarda. V rámci sítě Applied Scholastics funguje nyní více než 760 škol a vzdělávacích organizací ve více než 70 zemích světa.

Jak učíme

Individuálně s pevnými základy

Každý žák postupuje svým tempem. Společným cílem je dobře pochopit učivo a používat informace v praxi.

Učíme se chytře

Žáci samostatně prohlubují získané vědomosti. Učíme rozpoznat a překonat překážky. Používáme slovníky, knihy a internet.

Jsme upřímní a spolupracujeme

Žáky učíme rozhodovat sami za sebe, ale i spolupracovat v týmu. Každý nese zodpovědnost za své vzdělání.

Kombinace schopností a vědomostí

Součástí jsou projekty a praktické činnosti. Více než na čase nám záleží na schopnosti využívat získané znalosti v životě.

Škola s důrazem na praktické učení

Škola Basic je nezávislá, soukromá, denní škola zařazená do rejstříku škol a školských zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Nabízíme důkladný vzdělávací program, kde žáci mateřské a základní školy studují samostatně se silným důrazem na praktické učení. 

Reference od rodičů

Dceru mám zde ve školce a syna ve škole. Kromě toho, že obě děti se do školy těší každý den, ale vnímám, jak jsou vedeni k samostatnosti a zvládají vztahy s ostatními sami za sebe velmi dobře. Navíc starší syn (třetí třída) dělá úkoly bez řečí a sám od sebe, téměř bez naší asistence. Asi nejvíc oceňuji, že se chce učit sám pro sebe - ne pro známky, ne aby potěšil nás nebo paní učitelku. Prostě se chce věci dovědět. Dojíždíme 30 minut, ale stojí to za to. Tuto školu a školku moc doporučuji.

Lucie

Máme ve školce Basic obě děti a jsme moc spokojení. Učitelky jsou vstřícné a ochotné a děti je náročné dostat odpoledne domů:-D Já jsem ráda, že nemusím řešit nějaké ranní nářky a prostě vím, že je vše v pohodě.

Iva

Moje zkušenosti se školou jsou super. Líbí se mi, že se syn učí rád, dokonce mě překvapilo, že si sám říká učitelce o domácí úkoly, protože ho škola baví. Co opravdu oceňuji je, že celá škola funguje jako jeden tým, tedy například, když je nějaký konflikt mezi dětmi, vedení školy to nepřehlíží a dokáže to objektivně řešit, děti jsou vedené k tomu, aby se vzájemně respektovaly, pomáhaly si bez ohledu na to, jak jsou velcí. Moc se mi líbí snaha školy motivovat děti k dobrým výsledkům, podporuje jejich individualitu, jejich kreativitu a zodpovědnost za sebe a své okolí.

Josef

Nejlepší základka! Zkoušeli jsme Lvíčata při ČVUT, ZŠ Červený vrch, tyto školy nejsou ani k srovnání s Basic. K dětem tu přistupují s pochopením, láskou. Domácích úkolů tak akorát, dcera začala milovat matyku! V družině je ráda, učitele nechávají rodičům i číslo mobilu když je třeba. Jsou přistupné, ochotné. Jakékoliv problémy nebo konflikty se řeší bez problemu a rychle. Doporučuji na 100%!

Eliška

Jak se přihlásit

Stačí zavolat, napsat e-mail nebo vyplnit kontaktní formulář. Poté si domluvíme si úvodní bezplatnou schůzku a můžete k nám hned nastoupit.

Do školy i školky je možné přestoupit nejen na začátku, ale i během celého školního roku (do naplnění naší kapacity). Rádi vám s přestupem pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Nebo využijte kontaktní formulář:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Mimoňská 645/2a, 190 00 Praha 9 – Prosek