První schůzka ve Studijním centru

Přemýšlíte o doučování v našem Studijním centru? Přečtěte si, jak probíhá první schůzka.

1. Úvodní setkání s rodiči a dítětem

Ideální čas na setkání je dopoledne, kdy mají děti ještě hodně energie

Každého zájemce o doučování si zveme na úvodní setkání, který trvá zhruba hodinu. Po telefonu se dohodneme na termínu a čase, aby se to oběma stranám hodilo. Vzhledem k tomu, že děti na schůzce testujeme, abychom zjistili, jak na tom jsou, je ideální čas dopoledne. To ještě nejsou unavené ze školy a testování je přesnější. Lépe tedy dokážeme určit, kde jsou mezery.

Na schůzce nás zajímá, proč k nám přicházíte, s čím potřebujete pomoci, co chcete zvládnout. Je důležité, aby i dítě vědělo, proč tam je, a aby se chtělo dané věci naučit. Pokud se děti nechtějí učit, nemá doučování smysl. Děti musí mít k učení chuť a motivaci.

2. Testování

Díky testu dobře zjistíme, s čím potřebuje dítě pomoct

Podle daných předmětů děti testujeme, respektive zjistíme, kde má dítě potíže - může to být čtení, psaní, gramatika, matematika, anglický jazyk nebo více věcí dohromady. Následně testy opravíme, abychom zjistili, co dítěti jde a v čem má naopak mezery.

Testování je pouze a jen pro nás, není potřeba mít vše dobře! Děti se často cítí špatně, že v testu mají chyby nebo že vůbec nevědí. Není potřeba se na dítě zlobit, že něco neumí nebo neví. Proto jste u nás, rádi dítěti pomůžeme!

3. Seznámení s naší studijní metodou

Ukážeme vám, jak při doučování postupujeme

Po testování vám přiblížíme, jak to u nás chodí. Seznámíme vás s naší technologií - jednotlivé bariéry, jejich projevy a jak je my zvládáme překonat. Většinou uvádíme příklady podle toho, s čím k nám přijdete, a také ukazujeme příklady na provedeném testování.

4. Seznámení s průběhem doučování

Ideální tempo doučování je 2× týdně na 2 vyučovací hodiny

Každý lektor u nás učí většinou pouze dva studenty. Děti k nám dochází dvakrát do týdne na dvě vyučovací hodiny (1,5hod), celkem tedy čtyři vyučovací hodiny týdně. Máme osvědčené, že je to pro děti ideální, aby se věci zvládly naučit a měly dostatek času si to procvičit. Doučování probíhá v odpoledních i večerních hodinách (od 13:00 do 20:00). Záleží, jak se to studentům a jejich rodičům hodí.

Snažíme se, aby to děti bavilo, takže se často učí hravou formou. Lektoři jsou přátelští, projevují o děti zájem, podporují je a jsou chápaví. Často komunikují s rodiči, aby rodiče věděli, jak na tom jejich dítě je, a zároveň abychom my měli od nich zpětnou vazbu. Děti mohou lektorům tykat.

5. A můžeme začít!

Připravíme program doučování a domluvíme zbývající podrobnosti

Líbí se vám náš přístup? Skvělé! Domluvíme se na podrobnostech, jako je cena za doučování, najdeme volné místo v rozvrhu na navrhneme program doučování. Pak už jen vyplníme přihlášku a podepíšeme smlouvu.

Potkejme se osobně!

Zajímá vás více informací o možnostech doučování? Moc rádi vás přivítáme přímo u nás! Setká se s vámi vedoucí a lektorka studijního centra Lucie Zdenka Caldrová.

Lucie Zdenka Caldrová

vedoucí a lektorka studijního centra
Jsem Basicu vděčná za všechno, co mi nabízí. Ať už to je vlastní seberealizace nebo vůbec možnost pracovat s dětmi. Jsem ráda, že jim můžu předávat své znalosti a ukázat jim, že i škola může být krásným místem, kam se těší. Je pro mě velmi důležitý vztah mezi studentem a učitelem. Děti by měly vědět, že mohou učitelům důvěřovat a že se na ně mohou spolehnout. Na druhou stranu by učitel měl děti vždy vyslechnout, pokusit se jim porozumět a následně jim pomoci, pokud je to v jeho silách. A přesně tohle v naší škole najde každé dítě.

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů