První schůzka ve Studijním centru

Přemýšlíte o doučování v našem Studijním centru? Přečtěte si, jak probíhá první schůzka.

1. Úvodní setkání s rodiči a dítětem

Ideální čas na setkání je dopoledne, kdy mají děti ještě hodně energie

Každého zájemce o doučování si zveme na úvodní setkání, který trvá zhruba hodinu. Po telefonu se dohodneme na termínu a čase, aby se to oběma stranám hodilo. Vzhledem k tomu, že děti na schůzce testujeme, abychom zjistili, jak na tom jsou, je ideální čas dopoledne. To ještě nejsou unavené ze školy a testování je přesnější. Lépe tedy dokážeme určit, kde jsou mezery.

Na schůzce nás zajímá, proč k nám přicházíte, s čím potřebujete pomoci, co chcete zvládnout. Je důležité, aby i dítě vědělo, proč tam je, a aby se chtělo dané věci naučit. Pokud se děti nechtějí učit, nemá doučování smysl. Děti musí mít k učení chuť a motivaci.

2. Testování

Díky testu dobře zjistíme, s čím potřebuje dítě pomoct

Podle daných předmětů děti testujeme, respektive zjistíme, kde má dítě potíže - může to být čtení, psaní, gramatika, matematika, anglický jazyk nebo více věcí dohromady. Následně testy opravíme, abychom zjistili, co dítěti jde a v čem má naopak mezery.

Testování je pouze a jen pro nás, není potřeba mít vše dobře! Děti se často cítí špatně, že v testu mají chyby nebo že vůbec nevědí. Není potřeba se na dítě zlobit, že něco neumí nebo neví. Proto jste u nás, rádi dítěti pomůžeme!

Reference od žáků a rodičů na naše Studijní centrum Basic

3. Seznámení s naší studijní metodou

Ukážeme vám, jak při doučování postupujeme

Po testování vám přiblížíme, jak to u nás chodí. Seznámíme vás s naší technologií - jednotlivé bariéry, jejich projevy a jak je my zvládáme překonat. Většinou uvádíme příklady podle toho, s čím k nám přijdete, a také ukazujeme příklady na provedeném testování.

4. Seznámení s průběhem doučování

Ideální tempo doučování je 2× týdně na 2 vyučovací hodiny

Každý lektor u nás učí většinou pouze dva studenty. Děti k nám dochází dvakrát do týdne na dvě vyučovací hodiny (1,5hod), celkem tedy čtyři vyučovací hodiny týdně. Máme osvědčené, že je to pro děti ideální, aby se věci zvládly naučit a měly dostatek času si to procvičit. Doučování probíhá v odpoledních i večerních hodinách (od 13:00 do 20:00). Záleží, jak se to studentům a jejich rodičům hodí.

Snažíme se, aby to děti bavilo, takže se často učí hravou formou. Lektoři jsou přátelští, projevují o děti zájem, podporují je a jsou chápaví. Často komunikují s rodiči, aby rodiče věděli, jak na tom jejich dítě je, a zároveň abychom my měli od nich zpětnou vazbu. Děti mohou lektorům tykat.

5. A můžeme začít!

Připravíme program doučování a domluvíme zbývající podrobnosti

Líbí se vám náš přístup? Skvělé! Domluvíme se na podrobnostech, jako je cena za doučování, najdeme volné místo v rozvrhu na navrhneme program doučování. Pak už jen vyplníme přihlášku a podepíšeme smlouvu.

Potkejme se osobně!

Zajímá vás více informací o možnostech doučování? Moc rádi vás přivítáme přímo u nás! Setká se s vámi vedoucí a lektorka studijního centra Žaneta Rumlová.

Žaneta Rumlová

vedoucí a lektorka studijního centra
Miluju děti, tanec, cestování a všechno čokoládové a sladké. Už v 1. třídě jsem měla jasnou představu o tom, čím chci být. Paní učitelkou! Denně jsem doučovala své plyšové žáky a děsně mě to bavilo. Ale jak jsem tak vyrůstala, zavedlo mě to úplně jinam. Zkusila jsem si různá povolání a všude mi něco chybělo. Ta práce mi nedávala smysl. Když jsem si pak na svůj dětský sen vzpomněla, přišel mi do cesty Basic. Zamilovala jsem se do celé metody vyučování. Najednou jsem zjistila, že dělám práci, která mi konečně dává smysl. Mohu dětem ukázat, že UČENÍ je vážně hrou, jak řekl Ámos. Pomoct jim najít touhu vzdělávat se a věřit si. Pomoct jim v životě být šťastný, úspěšný a spokojený. A to mi dává opravdu velký smysl. Protože čím více takových lidí bude, svět se bude stávat tím krásnějším pro ŽIVOT.

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů