Vánoční nálada v Basicu

V mateřské a základní škole jsme si během prosince užívali předvánoční čas. Plnili jsme spoustu zábavných úkolů. V družině jsme koukali na vánoční pohádku. Prostor byl i na pár vánočních tradic, jako je pouštění lodiček anebo krájení jablíček.

Plníme úkoly od KEJŽEŠÍHO

Tentokrát nás pošťouchl napsat na chodník vzkaz všem lidem k Vánocům. Udělali jsme proto křídami na zem velký nápis Šťastné Vánoce a srdce. Nejvíce úkol zasáhl pravé prvňáčky, kteří se to toho pustili s neskutečnou zapáleností. 
Další úkolem pro děti bylo podívat se doma nebo v družině na Vánoční pohádku. A protože se s dětmi rádi smějeme, udělali jsme si pohádku o 100 % vtipnější, ať už dabingem nebo kreslení vtipných ksichtíků. 
Nechybělo ani zapálení adventní svíčky na věnci, aby atmosféra byla kouzelnější. 

Pouštění lodiček aneb Vánoce ve školce

S Vánocemi je spjato mnoho zvyků a tradic, mezi něž se řadí i pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů. Podle tradice plavba lodičky se zapálenými svíčkami dokáže předpovědět naši budoucnost či odpovědět na věc, kterou chceme znát. Lidé ale musí dodržet několik pravidel. V první řadě je zapotřebí, aby si každý, kdo chce předpovědět budoucnost, vyrobil lodičku sám a sám ji i položil na vodní hladinu.

Krájení jablíčka

Jablíčko jsme nekrájeli klasickým řezem od stopky k bubáku, ale krájeli jsme ho napříč. Pokud je jádřinec uprostřed ve tvaru hvězdy, znamená to pro celý rok štěstí a zdraví.
Bude-li jádřinec ve tvaru křížku, znamená to příchod smrti. Bude-li jádřinec plný červů, znamená to nemoci a potíže.

Přejeme vám krásný advent a šťastný nový rok

Přejeme vám, abyste byli spolu, tvořili, radovali se, zpívali si, tančili, abyste se mohli spolehnout se jeden na druhého a byli tak příkladem pro své děti.

Největším darem pro dítě je duševně vyrovnaný rodič, který je v pohodě
a vychutnává si společné okamžiky s dětmi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů